Ehitusest

TRUMMI KODUD on uus elamuarendus, kuhu on kavandatud kokku üksteist kahe- ja kolmekorruselist eluhoonet kokku 111 korteriga ning uus Kivinuka nimega tänav. Rajatav Kivinuka tänav saab alguse Mustamäe linnaosast Mäepealse tänavalt ja lõpeb Nõmme linnaosas. Kavandatud tänava teeb eriliseks asjaolu, et autoga liikleja jaoks on tegemist vaikse tupiktänavaga, kuid kergliikleja saab Kivinuka tänava lõppu kavandatud ühenduse kaudu liikuda edasi Lohu ja Trummi tänavale. Sarnaselt tänavaga jaguneb kahe linnaosa vahel ka kavandatav hoonestus, kus Mustamäe linnaosas on elamukinnistud aadressiga Kivinuka tn 2, 4, 6, 8, 10, 12, 16, 18 ja Nõmme linnaosas elamukinnistud aadressiga Kivinuka tn 20, 22, 24.

Trummi Kodude elamukrundid piirnevad läänes loodusliku säilitatava metsaga, kuhu kavandatakse hubane ajaveetmiskoht nii suurtele kui ka väikestele. Plaanis on rajada mänguväljak, jõulinnak, jalutamisrada ja muid metsaalale sobivaid ajaveetmise atraktsioone. Läbi metsa pääseb ka Trummi terviserajale.

TRUMMI KODUDE arenduse esimeses etapis rajatakse Kivinuka tänav kogu pikkuses ja ehitatakse kolm kolmekorruselist elamut aadressidel Kivinuka tn 2, Kivinuka tn 4 ja Kivinuka tn 6. Esimese arendusetapi ehitusega on plaanis alustada kevadel 2019. Valikusse tulevad 2- kuni 5-toalised korterid, millel kõikidel on terrass või rõdu, panipaik ja kindel parkimiskoht hoovi kavandatud asfaltkattega parkimisplatsil. Trummi Kodude elamute ümber on avatud õuealad, kuhu on kavandatud väiksemaid mänguplatse pere pisematele. Arendusala perimeeter on piiratud ühise piirdeaiaga ja sõidukite sisenemine-väljumine on reguleeritud krundipiirile kavandatud tõkkepuuga.

Hooned on projekteeritud kaasaegsete ja energiasäästlikena. Teise etapi kortermajade energiaklass on A.

Hoone arhitektuuri on projekteerinud Arhitektibüroo Korrus.

A
HOONE ENERGIAKLASS

Korterite viimistlus

Korterite põrandad

Korterite põrandatel on naturaalne parkett, mille kujundus vastab valitud siseviimistluspaketile. Parketti täiendab valitud toonis põrandaliist. Korterite esikute ja sanitaarruumide põrandad on kaetud valitud siseviimistluspaketile vastava keraamilise plaadiga. Märgruumides on põrand varustatud ka elektriküttega.

Korterite laed

Korterite tubades on lagede kõrgus 2,8 m ja viimistlus on valgeks värvitud õõnespaneel V-vuugiga. Sanitaarruumides, esikutes, koridorides ja korteri nendes osades, kus paiknevad tehnosüsteemid (nt ventilatsioonitorud), on kipsplaadist valgeks värvitud ripplagi kõrgusega ca 2,4 m…2,5 m.

Korterite seinad

Korterite tubade vahelised siseseinad on kipskarkassil vaheseinad, mis kaetakse mõlemalt poolt ühekordse kipsplaadiga ning värvitakse.

Tehniline lahendus

Küte

Hoone on ühendatud kaugküttevõrku. Korterites on soojuse ühtlasemaks jaotamiseks vesipõrandaküte, mille juhtimine toimub ruumipõhiste termostaatidega. Vannitubade põrandad on lahendatud elektrilise põrandaküttega. Iga korter on varustatud individuaalse kaugloetava küttearvestiga.

Ventilatsioon

Ventilatsioon on lahendatud igas korteris asuva individuaalse soojustagastusega (rootor) sissepuhke-väljatõmbesüsteemiga. Ventilatsiooniagregaat asub kas majapidamisruumis või sanitaarruumis ripplae taga. Ventilatsiooniagregaat on juhitav esikus asuva digitaalse juhtimispuldi kaudu.

Vesi ja kanalisatsioon

Igal korteril on eraldi kaugloetavad mõõtjad nii külma kui ka sooja vee jaoks. Pesumasina ühenduste ettevalmistus on projekti kohaselt sanitaarruumis, majapidamisruumis või köögis.

Elektripaigaldis

Sanitaarruumide ja esikute kipsist ripplagedesse on paigaldatud süvistatud LED-valgustid. Tubades on olemas valgustite kaabeldus, valgustid tarnib ja paigaldab korteri omanik. Korteritel on välisukse videoga fonosüsteem.

Rõdud ja terrassid

Esimese korruse korteritel on puidust terrassid, mis privaatsuse suurendamiseks ääristatakse hekitaimede või põõsastega. Teise ja kolmanda korruse korteritel on betoonpõranda ja teraspiirdega rõdud.

Aknad

Korterite aknad ja rõduuksed on PVC-profiilidel. Akende U-arvud on keskmiselt 0,80 W/(m2K). Klaaspaketi päikesefaktor lõuna ja läänefassaadide ruumidel on g = 0,36. Majade päevavalgusele avatud lõuna-, ida- ja läänekülgede aknaklaasid on päikesekaitsefaktoriga.

Uksed

Korterite välisuksed on spooniga kaetud EI30 tulekindlusega puituksed. Korterite siseuksed on valitud siseviimistluspaketist olenevalt erineva viimistlusega kerguksed. Saunauksed on puidust käepidemega läbipaistvad klaasuksed. Hoone peasissepääsude uksed on alumiiniumprofiilist klaasuksed kahekordse klaasiga. Hoone tehnoruumide uksed on värvitud metallturvauksed. Panipaikade turvalisuse tagavad metallraamil plekkuksed.

Lukud ja läbipääsusüsteemid

Korterite välisuksed on varustatud turvalukuga. Igal panipaigal on omaette võti.

Hoone peauksed on varustatud nii luku kui ka elektroonilise kiibisüsteemiga.

Üldruumide siseviimistlus

Trepikodade põrandad on kaetud keraamilise plaadiga ja trepid on kaetud terrazzo-astmetega. Tehnoruumide ja panipaikade põrandakate on tolmuvaba betoon. Trepikoja seinad ja laed on värvitud. Trepi piirded on terasest.

Seinad

Korterite välisseinad on 190 mm betoonõõnesplokkidest, kaetud 200 mm EPS Silver soojustusega ning valdavalt krohvitud.

Korterite vahelised seinad on laotud mõlemalt poolt krohvitud 240 mm betoonõõnesplokkidest. Šahtide seintes kasutatakse 150 mm Bauroci kergplokke.

Panipaikade ruumide vaheseinad on laotud 90 mm betoonõõnesplokkidest. Panipaikade seinte ülaosas, uksest kõrgemal, on kiviplokkide asemel metallrest.

Trepid

Hoonesisesed trepid on monteeritavatest raudbetoonelementidest, mis viimistletakse terrazzo-astmeplaatidega. Õuetrepid on betoonviimistlusega.

Vundament

Hoone on lintvundamendil.

Vertikaalsed ja horisontaalsed kandekonstruktsioonid

Hoone sise- ja välisseinad ehitatakse täisbetoneeritud 190 ja 240 mm betoonõõnesplokkidest. Elamute vahe- ja katuslaed ehitatakse 220 mm õõnespaneelidest. Rõdude plaadid ja rõdude katus on monteeritavast raudbetoonist plaatidest.

Katus/katuslagi

Kortermaja katuslae kandva osa moodustavad 220 mm õõnespaneelid. Katuse soojustuse tagamiseks paigaldatakse aurutõkkel EPS-soojustus, mis kaetakse jäiga mineraalvillplaadiga. Katusekate on kahekordne modifitseeritud bituumenrullmaterjal.
Teise etapi kortermajade katusele paigaldatakse  päikesepaneelid, mis toodavad maja tarbeks elektrit.

Vahelaed

Üksteise peal asetsevaid kortereid lahutavad laed on 220 mm õõnespaneelidest, millele paigaldatakse isolatsiooniks 50 mm villaplaadid ja 80 mm RB-katteplaat. Vahelae õhumüra isolatsiooni indeks on > 55 dB ja löögimüra indeks < 53 dB.